ПОЧЕТНА автори мислења од basketball.mk

basketball.mk

3285 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Место да ни го вратите чаламот, ни нанесовте поголем срам

Со внимание ги следам настаните во кошарката и не можам да се начитам на се поголемата глупост во која што запаѓа. Играчките резултати ни се...

МАГДЕВСКИ: Во Кавадарци беше супер, но сакам да напредувам

Гостивар добива огромно засилување за вториот дел од сезоната во кој ќе се обиде да стигне до плеј-офот во домашното првенство и што подалеку...

Прв голем трансфер во новата година: Магдевски се сели во Гостивар

Македонскиот репрезентативец Андреј Магдевски ќе ја продолжи кариерата во тимот на Гостивар. Како што информира менаџерот на 21-годишниот плејмејкер Горан Андреевски, преговорите се успешно...

„Покер“ од Димитријевиќ за Реал, убедлив пораз на Хувентуд

Лидерот во шпанското првенство ја продолжи победничката серија со триумфот на гостувањето во Каталонија. Хувентуд е совладан со 84:66 и Реал уште е со...

Блокотехна се засили со американско крило

Најпријатното освежување во македонската кошарка Блокотехна во вториот дел од сезоната ќе биде засилена со уште еден американски кошаркар. Нов член на гевгеличани е...

Левски бара начин да го донесе Чавдар Костов

Претстојните години Левски би требало да биде доминантен клуб во бугарската кошарка. Најава за тоа беше финализирањето на договорот за спонзорство со нафтената компанија...

Литванците совршено се вклопија во циркусот со браќата Бол

Кога веќе одлучија да да ги донесат контроверзните браќа Бол, Лианџело и Ламело, челниците на литванскиот клуб Витаутас одлучија да заработат на нив колку...

Бујукчекмеџе совладан од Ушак, „седумка“ на Стојановски

Втор пораз во низа и деветти во сезоната за тимот на Бујукчекмеџе во домашното првенство. Подобар беше Ушак кој како гостин славеше со 84:78. Клучна...

Шкупи остана без Американците, двајцата заминаа во БиХ

Американските интернационалци од Шкупи, Тај Хери и Џозеф Тејлор ќе ги продолжат кариерите во босанското првенство. Тие се нови членови на Слобода Тузла со...

АНТИЌ: Или Пеце или јас!

Перо Антиќ не размислува за играње за македонската репрезентација додека не се исполни еден услов. Во интервју за sportklub.rs, тој објаснува кој е тој...