ПОЧЕТНА автори мислења од basketball.mk

basketball.mk

3430 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Фрчат закани кај Американците: Ќе запамтиме со кого тргнавме во војна!

Најлошиот пласман на селекцијата на САД во историјата на Светските првенства не остави рамнодушен никого во земјата-лулка на кошарката. Особено тоа важи за водството на...

Кожув во еден ден се засили со Литванец и Србин

На неполн месец пред почетокот на новата сезона, поранешниот вицешампион и финалист во Купот на Македонија донесе уште двајца нови кошаркари и тоа странци. Томас...

Убаво си рече Ѓорѓевиќ…

Кога исчезнаа сите надежи за медал на Светското првенство во Кина, српската репрезентација ги израдува домашните навивачи со победата против САД, во првиот меч...

Петто големо засилување во НБА Барселона

Тешката повреда на Томас Ертел го принуди Светислав Пешиќ да бара алтернатива за плејмејкерската позиција, а ја најде на две недели пред почетокот на...

Попович на Ѓорѓевиќ: Ние сме куп еб*ни лузери!

Американскиот селектор го доживеа можеби најголемиот неуспех во својата богата кариера во која има пет НБА титули и уште низа идивидуални рекорди во најсилната...

КОМПЛЕТЕН РАСПОРЕД ЗА ПРВАТА ЛИГА: Вечното дерби во последното коло!

Љубителите на кошарката во земјава ќе се изначекаат до првиот дуел на најголемите клубови во македонската Прва лига. Дуелот на финалистите во последната сезона се...

Гевгелија ќе го има првото дерби во сезоната!

Македонската кошаркарска федерација ја одржа ждрепката за новата сезона која ќе почне во првиот викенд од октомври. Шампионот МЗТ Скопје ќе го пречека Куманово, Работнички...

Преку Чешка и Словачка, во Градски парк

Најтрофејниот македонски клуб го донесе третото странско засилување во пресрет на новата сезона. Добро познато лице во македонската кошарка, Двејн Бенџамин по една сезона се...

Убедлив пораз на МЗТ Скопје во Романија

Македонскиот шампион првпат е совладан на подготовките пред новата сезона. Во мечот за трофејот на турнирот „Антонио Алексе“, МЗТ Скопје загуби од Орадеа со...

УРНЕБЕС НА ТВИТЕР: САД-Србија – финале пред финалето

Социјалните мрежи се запалија по поразот на американската репрезентација од Франција во полуфиналето од Светското првенство. Ajmo Srbija Amerika, finale pre finala Hahhahaha — Veciti_optimista🇷🇸 (@neorganizovana) September...