ПОЧЕТНА автори мислења од basketball.mk

basketball.mk

3178 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Така Србија се грижи за Жељко Обрадовиќ…

Министерот за надворешни работи на нашиот северен сосед Ивица Дачиќ изјави дека утринава за Истанбул одлетал авион кој треба да врати 150 Турци од...

(ВИДЕО) Додека седите дома, уживајте во ретро кошарка: Кочани-Орка 1997

Ситуацијата со корона вирусот не принуди да останеме во своите домови, во очекување да се среди состојбата. Времето не мора напразно да се троши, може...

И Грците се согласија да го прекинат првенството!

Сите 14 клуба кои настапуваат во елитната кошаркарска дивизија кај нашиот јужен сосед постигнаа договор да заврши шампионатот поради корона вирусот. Како и во Македонија,...

(ВИДЕО) Додека седите дома, уживајте во ретро кошарка: Жито Вардар-Куманово (1999)

Ситуацијата со корона вирусот не принуди да останеме во своите домови, во очекување да се среди состојбата. Времето не мора напразно да се троши, може...

Експлозијата со корона вирусот во САД тргнала од – Стејплс центарот

Веќе две недели не се играат натпревари од НБА лигата откако беше утврдено дека неколку кошаркари се заразени со корона вирусот. Прв беше Руди Гобер...

(ФОТО) Драги Македонци, Академија ФМП има нешто да ви каже

Цел спортски свет е вклучен во борбата против корона вирусот кој целосно ја парализира оваа гранка од јавниот живот. Во кампањата се вклучи и македонскиот...

(ВИДЕО) Додека седите дома, уживајте во ретро кошарка: МЗТ-Улм 1996

Ситуацијата со корона вирусот не принуди да останеме во своите домови, во очекување да се среди состојбата. Времето не мора напразно да се троши, може...

(ВИДЕО) Додека седите дома, уживајте во ретро кошарка: Николферт-Работнички 1999!

Ситуацијата со корона вирусот не принуди да останеме во своите домови, во очекување да се среди состојбата. Времето не мора напразно да се троши, може...

АДАМОСКИ: На потег се институциите, клубовите се во опасност

По состанокот меѓу КФСМ и Здружението на клубовите, челниците на Федерацијата оставија простор за сугестии и предлози за тоа дали и на кој начин...

(ВИДЕО) Додека седите дома, уживајте во ретро кошарка: Работнички-МЗТ 1996!

Ситуацијата со корона вирусот не принуди да останеме во своите домови, во очекување да се среди состојбата. Времето не мора напразно да се троши, може...