ПОЧЕТНА автори мислења од basketball.mk

basketball.mk

2983 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Го нема Перо, Звезда прими 104 поени

Без македонскиот интернационалец Перо Антиќ, Црвена Звезда не успеа да направи изненадување на гостувањето кај Анадолу Ефес. Кога го нема нашиот кошаркар не функционира...

(ВИДЕО) ЦИРКУС: Играчите на Ефес ја предизвикаа Звезда

Црвена Звезда гостува на Анадолу Ефес во 16. коло од Евролигата. Пред натпреварот, турскиот тим се обиде да ја крене атмосферата со тоа што...

(ФОТО) Нова епизода од чаирската сага: Херис и Тејлор му се...

Американските кошаркари Тај Херис и Џозеф Тејлор им се извинија на КК Шкупи и на тренерот на тимот Енвер Мифтари, за своите коментари во...

Рутина на МЗТ Скопје за враќање на самодовербата

Конечно е комплетиран првиот дел од Првата кошаркарска лига на Македонија со заостанатиот натпревар меѓу МЗТ Скопје и Пелистер од 11. коло. Победи шампионот со...

Триумфален марш на Ловќен низ Охрид

Екипата на АВ Охрид го претрпе 12. пораз во АБА 2 лигата. Подобар од нашиот претставник беше Ловќен со 96:75. Единствената разлика во однос на...

(ФОТО) Владо Илиевски официјално се кандидира за претседател на МКФ

Поранешниот репрезентативец Владо Илиевски е првиот со официјална кандидатура за претседател на Македонската кошаркарска федерација. Тој веќе ги достави потписите во МКФ, па во следниот...

(ФОТО) Магдевски „слета“ во Гостивар

Андреј Магдевски и официјално е нов член на Гостивар. Плејмејкерот ги финализира сите формалности и стави потпис на договорот со новиот прволигаш. Големиот талент на...

МИФТАРИ: Херис и Тејлор се играчи на Шкупи

На три дена пред продолжението на Првата македонска кошаркарска лига, Шкупи се соочува со проблеми околу играчкиот кадар. Во последното коло од есенскиот дел...

Место да ни го вратите чаламот, ни нанесовте поголем срам

Со внимание ги следам настаните во кошарката и не можам да се начитам на се поголемата глупост во која што запаѓа. Играчките резултати ни се...

Перо наш бил усташ!!??

Тежок скандал се случил во Подгорица за време на натпреварот меѓу Будуќност и Црвена Звезда во рамките на 15. коло од АБА лигата. Српските медиуми...