ПОЧЕТНА автори мислења од basketball.mk

basketball.mk

3387 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Ја победивме Романија во Скопје, нека се повтори и во Сараево

Последната пречка за пласман во полуфиналето од Европското кадетско првенство Б-дивизија и директна борба за медалите ќе ни биде репрезентацијата на Романија. Земјата која не...

АНДРИЕВСКИ: Првичниот план е остварен, но сега следува вистинското

Македонската кадетска репрезентација е најголемото освежување во домашната кошарка ова лето. Во периодот кога немавме многу причини за задоволство, кошаркарите до 16 години ни приредија...

Групната фаза завршена со стил, следува борбата за медал

Кадетската репрезентација на Македонија не дозволи изненадување во последниот натпревар од првиот дел на Европското првенство Б-дивизија во Сараево. Избраниците на Александар Јованчев остварија убедлива...

Македонија е во четвртфинале!!!

Кадетската репрезентација и дефинитивно е меѓу осумте најдобри на Европското првенство Б-дивизија што се одржува во Сараево. Во пресрет на последното коло, на нашиот национален...

ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО: Се тресе соблекувалната – македонските кадети слават

Кадетската репрезентација е пред најголемиот успех на македонската младинска кошарка уште од генерацијата на браќата Стојановски, Предраг Самарџиски, Бојан Трајковски, Александар Костоски и останатите. Одамна...

Прегазена и Данска – Македонија е пред четвртфинале!!!

Кадетската репрезентација многу веројатно ќе се бори за пласман во А-дивизијата од Европското првенство. Во клучниот натпревар од групата Б, селекцијата предводена од Александар Јованчев...

Лука Савичевиќ најдобар асистент на Европското првенство

Капитенот на македонската кадетска репрезентативец е прв додавач во досегашниот дел од шампионатот што се одржува во Сараево. Во првите три дуели од првенството во...

Разиграни кадети ја растурија Словачка

Македонската кадетска репрезентација е уште еден чекор поблиску кон пласман во четвртфиналето од Европското првенство Б-дивизија што се одржува во Сараево. По Белгија, пред нашите...

Мијатовиќ останува дел од семејството Блокотехна

Српскиот интернационалец ќе го носи дресот на најмладиот македонски прволигаш барем уште една сезона. По првата година во Гевгелија, Данило Мијатовиќ ги освои срцата и...

ЈОВАНЧЕВ: Не паднавме психолошки по поразот од Русија

Кадетската репрезентација на Македонија е со биланс една победа и еден пораз по првите две кола од Европското првенство Б-дивизија во Сараево. Одличната игра против...