ПОЧЕТНА автори мислења од basketball.mk

basketball.mk

3463 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Слободан Пејовиќ ќе го разигрува Кожув

Како што најави basketball.mk, гевгелискиот прволигаш го донесе и четвртиот странски кошаркар во составот. Нов член на Кожув е црногорскиот интернационалец Слободан Пејовиќ, играч со...

Странски плејмејкер доаѓа во Кожув

Единствениот македонски претставник во БИБЛ лигата оваа сезона во текот на утрешниот ден ќе го комплетира ростерот. Како што дознава basketball.mk, во Гевгелија доаѓа кошаркар...

КОЧОВ: Ова беше прв сериозен тест, ќе бидеме уште подобри

Одлична игра, убедлива победа и триумфален старт во АБА 2 за македонскиот шампион МЗТ Скопје. Работи кои може само да го радуваат тренерот Ѓорѓи Кочов...

Има што да каже МЗТ Скопје во оваа лига…

Убедлив старт на единствениот македонски претставник во АБА 2. Сигурна победа против словенечкиот Хелиос со 92:79 и одлична најава за она што треба да...

БОЈИЌ: Ќе направиме чудо оваа сезона

МЗТ Скопје почнува нова етапа по својата историја. По шест години во елитната дивизија, оваа сезона македонскиот вицешампион ќе настапува во АБА 2 со...

КОЧОВ: Погрешна е перцепцијата дека АБА 2 е слаба лига

По шест години во елитната регионална конкуренција, македонскиот вицешампион оваа сезона ќе ги брани боите на Македонија во АБА 2 лигата. Лани таму настапуваше АВ...

Комплетен распоред: Тежок прв дел за Работнички, Блокотехна помина најдобро

Ждрепката за новата сезона во Првата македонска кошаркарска лига донесе интересен распоред. Освен што во секое коло ќе има по една слободна екипа, поради непарниот...

Дерби уште на стартот, МЗТ-Работнички во шестото коло

Во Македонската кошаркарска федерација е извршена ждрепката за новата сезона која почнува на 6 октомври. Првото коло носи еден интересен дуел - реприза од полуфиналето...

Шкупи собра потписи, ќе игра во Прва лига!?

Елитната кошаркарска дивизија во Македонија во новата сезона најверојатно ќе брои 11 екипи. Неодамна МКФ објави дека нема прошка за никој што не ја платил...

(ФОТО) Бројот на Перо Антиќ во Фенер доби нов сопственик

Иако веќе една година не е дел од турскиот шампион, легендарниот македонски кошаркар уште е во спомените и на навивачите и на играчите на...