ПОЧЕТНА автори мислења од basketball.mk

basketball.mk

2495 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Најинтересниот момент од финалето: Антиќ и компанија го натераа хрватскиот коментатор...

Синоќешното финале од Евролигата не беше многу неизвесно, бидејќи екипата на нашиот Перо Антиќ, Фенербахче одигра извонреден натпревар и многу пред крајот го реши...

Тројка во последната секунда, Бостон се спаси од „метлата“ (ВИДЕО)

Кливленд Кавалирс ја прекина серијата од 13 плеј оф победи откако ноќеска загуби во третиот меч од финалната серија во Источната конференција против Бостон...

Падна првата “жртва”: Антиќ му ја исшиша косата на Датоме

Италијанскиот репрезентативец Луиџи Датоме е првата "жртва" по вечерашниот триумф на Фенербахче во Евролигата. Нашиот Перо Антиќ на теренот му ја исшиша косата која беше...

Антиќ по третата титула: Ова се натпревари за кои се живее,...

Basketball.mk во Истанбул Перо Антиќ од вечерва е најтрофеен македонски кошаркар во Евролигата. Со тимот на Фенербахче, тој стигна третата титула во елитното натпревари и го...

Карпош Соколи се избори за мајсторка, шампионот ќе се знае в...

Петтиот натпревар што е закажан за среда во СЦ "Јане Сандански" ќе го даде новиот македонски кошаркарски првак. Тоа стана јасно откако четвртиот, одигран вечерва...

Ф4: Истанбул гори: Фенербахче владее со Европа, трета титула за Перо...

basketball.mk во Истанбул Екипата на Фенербахче ја запали кошаркарска Турција откако вечерва ја освои првата шампионска титула во Евролигата, И не само своја прва, туку прва...

Сопственикот на Олимпијакос седна меѓу навивачите, тензијата се смири (ФОТО)

basketball.mk во Истанбул Непосредно пред почетокот на финалето од Евролигата, спласна тензијата во арената "Синан Ердем" која ја направија навивачите на Фенербахче и Олимпијакос. Заслугите за...

ФОТО НА ДЕНОТ: Сила и чест – специјални маички за поддршка...

basketball.mk во Истанбул Македонија повторно има шанса да добие европски шампион во кошарка. Перо Антиќ по четврти пат во својата кариера ќе игра во големото финале...

Довчерашниот шампион ја спаси честа, ЦСКА го доби “малото финале”

basketball.mk во Истанбул Екипата на ЦСКА ја спаси честа откако денеска триумфираше во натпреварот за третото место на завршниот турнир од Евролигата во Истанбул. Многу полесно...

Напнато е во „Синан Ердем“: Финалето во опасност, Грците и Турците...

basketball.mk во Истанбул Грчките и турските навивачи се преблиску во арената "Синан Ердем" во Истанбул каде што вечерва треба да се одигра финалниот меч од...