ПОЧЕТНА автори мислења од basketball.mk

basketball.mk

2419 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Крис Пол е новата коцка во мозаикот на Грег Попович

Плејмејкерот на Лос Анџелес Клиперс, Крис Пол би можел да биде главен протагонист во првиот голем трансфер во летниот преоден рок од НБА лигата. Како...

Каде оди нашата кошарка? Се играше финале во македонското првенство, а...

МЗТ Скопје и Карпош Соколи синоќа во СЦ "Јане Сандански" ставија крај на една од најконтроверзните сезони во македонската клупска кошарка. Зошто контроверзна? Затоа што се...

Партизан пред колапс: Претседателот се откажа, спонзорите креваат раце… следува фузија?

Најтрофејниот српски кошаркарски клуб Партизан се наоѓа во најтешка ситуација во своето постоење. Тамошните медиуми вчера објавија дека претседателот Никола Пековиќ се откажал од водењето...

Сите шампиони на Македонија: МЗТ има шест во низа, но уште...

МЗТ Скопје пишува историја во македонската кошарка бидејќи е само вториот клуб од осамостојувањето што успеал да "врзе" повеќе од две титули во низа. Речиси...

Антиќ: Сè е подобро од македонското! (ФОТО)

Најдобриот македонски кошаркар Перо Антиќ излезе со своја реакција на одлуката на МКФ да донесе турски судии да го водат петтиот натпревар од финалната...

Николиќ: Малку фалеше…

Тренерот на Карпош Соколи, Драган Николиќ жали за пропуштената шанса да ја освои првата титула во историјата на скопскиот клуб, но во исто веме...

Назор: Домашниот терен ни беше адут и го искористивме

Тренерот на МЗТ Скопје, Анте Назор денеска ја освои првата клупска титула во кариерата откако со МЗТ Скопје славеше во македонското првенство. Во драматичната серија,...

„Летечкиот Холанѓанец“ си замина со признание: Клоф прогласен за МВП на...

Сосема заслужено, признанието за најкорисен играч во финалната серија од македонското кошаркарско првенство замина во рацете на холандскиот репрезентативец од редовите на МЗТ Скопје,...

Карпош Соколи испушти историска шанса, МЗТ Скопје и шести пат во...

Шеста година по ред, екипата на МЗТ Скопје е кошаркарски шампион на Македонија. Во денешната мајсторка, бранителот на титулата го одбрани домашниот терен и со...

Се формира Втора АБА лига, во неа и македонски клубови

Раководството на АБА лигата денеска во Загреб има важен состанок на кој ќе се дискутира за формирање втор степен на ова регионално натпреварување. Тоа го...