ПОЧЕТНА автори мислења од basketball.mk

basketball.mk

3178 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

(ВИДЕО) Додека седите дома, уживајте во ретро кошарка: Николферт-МЗТ Скопје (2001)

Ситуацијата со корона вирусот не принуди да останеме во своите домови, во очекување да се среди состојбата. Времето не мора напразно да се троши, може...

МЗТ Скопје бара враќање во АБА лигата – по стариот принцип!

Со оглед на светската пандемија со коронавирусот и принудниот прекин на сите светски спортски активности, меѓу кои се и првенствата во АБА и АБА2,...

(ВИДЕО) Додека седите дома, уживајте во ретро кошарка: Работнички-МЗТ Скопје (1996)

Ситуацијата со корона вирусот не принуди да останеме во своите домови, во очекување да се среди состојбата. Времето не мора напразно да се троши, може...

(ВИДЕО) Додека седите дома, уживајте во ретро кошарка: Работнички-Орка (1998)

Ситуацијата со корона вирусот не принуди да останеме во своите домови, во очекување да се среди состојбата. Времето не мора напразно да се троши, може...

(ВИДЕО) Додека седите дома, уживајте во ретро кошарка: Кочани-Работнички (1995)

Ситуацијата со корона вирусот не принуди да останеме во своите домови, во очекување да се среди состојбата. Времето не мора напразно да се троши, може...

Нема начин да се вратиме, веројатно ќе чекаме до средината на...

Регионалната ВТБ лига е прекината, тренерот на Астана, Емил Рајковиќ доби дозвола да си замине дома, но тоа во овие моменти не е така...

Прекината сезоната во ВТБ лигата, нема шампион, нема испаднати

Регионалната лига во која настапуваат клубови од Русија, Белорусија, Естонија, Казахстан и Полска одлучи да стави крај на сезоната. Причина, како и во другите првенства...

(ВИДЕО) Додека седите дома, уживајте во ретро кошарка: Финска-Македонија (2004)

Ситуацијата со корона вирусот не принуди да останеме во своите домови, во очекување да се среди состојбата. Времето не мора напразно да се троши, може...

Хрватите уште му се воодушевуваат на Тодор Гечевски!

Иако поминаа 11 години откако си замина од Задар, поранешниот македонски репрезентативец, сега функционер во Кошаркарската федерација уште им е во добри спомени на...

(ВИДЕО) Додека седите дома, уживајте во ретро кошарка: Работнички-МЗТ (1998)

Ситуацијата со корона вирусот не принуди да останеме во своите домови, во очекување да се среди состојбата. Времето не мора напразно да се троши, може...