ПОЧЕТНА автори мислења од basketball.mk

basketball.mk

3473 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Ел Класико на почетокот од сезоната

Најлутите ривали во шпанската кошарка ќе играат меѓу себе за првиот трофеј на клупско ниво. Барселона ја победи Валенсија со 71:65 во првиот полуфинален меч...

ПАОК е друга категорија, но АВ Охрид имаше одличен тест

Македонскиот прволигаш со пораз го почна турнирот во Самоков, во организација на Рилски спортист. Имаше најтешка задача, грчкиот гигант ПАОК победи со 86:72, но АВ...

За Светското првенство не сакаа да слушнат, за Олимпијадата – тепачка!

Дејмијан Лилард, Стеф Кари, Кемба Вокер, Дрејмонд Грин... Се поголем е бројот на НБА ѕвездите кои изразија желба да играат на Олимписките игри во...

Стартува новата сезона, со неа и главоболките за Пешиќ!

Барселона направи НБА тим во текот на летото, но без речиси половина играчи ќе настапи во Суперкупот на Шпанија со кој официјално почнува клупската...

ПРЕДАВСТВО: Од Партизан во семејството на Звезда!

Најголемиот српски кошаркарски талент летово го напушти „црно-белиот“ табор, наводно поради лошиот однос на клубот кон него. Тоа ги изнервирало сите во Партизан од каде...

(ФОТО) Олимпијакос не ја заборава својата легенда!

Трикраниот европски првак кој претстојната сезона ќе игра во Втората лига на Грција му оддаде признание на својот поранешен играч и тренер. Шефот на стручниот...

Гостивар во победничка серија

Вторпат во текот на овие подготовки тимот на Марјан Србиновски го совлада тимот на Пелистер, сега на гостински терен. Пред неговите навивачи беше +20, сега...

Работнички со шест играчи пресилен за Еуроникел

Најтрофејниот македонски клуб ја оствари втората победа во вториот подготвителен натпревар пред новата сезона. По Пелистер во Битола, беше поуспешен и од Еуроникел (поранешен Фени...

КОЧОВ: Не сакаме спектакуларни најави, ќе одиме чекор по чекор

Македонскиот шампион, традиционално веќе, прв ќе излезе на теренот на официјален натпревар во новата сезона. За помалку од две недели го очекува дуелот со дебитантот...

Само еден квалификациски турнир ќе се игра во Европа

На групата од 16 најдобропласирани репрезентации од Светското првенство кои не обезбедија учество на Олимписките игри и се приклучија по две селекции од секој...