ПОЧЕТНА автори мислења од basketball.mk

basketball.mk

3557 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Среќен роденден на најголемиот спортски работник во Гостивар

Не е голем по димензија, но е огромен во душата. Да не има малку повеќе како Младен, би цветала не само кошарката, туку и...

Прв пораз на шампионот, во АБА2

МЗТ Скопје загуби на гистински терен од Сутјеска со 85:70, што е првпат сезонава, аеродромци да ја почувствуваат горчината на поразот во регионалното натпреварување,...

(ВИДЕО) Спектакуларен поентерски меч во престолнината

Вашингтон и Хјустон го одиграа третиот меч, со најмногу комбинирани поени на двете екипи, во историјата на НБА лигата, во кој Рокетс победија со...

Хјустон на погонот на Оклахома, славеше против Тандер

Со двакца од трите големи ѕвезди со потекло од противничката екипа, Рокетс победија со 116:111. Харден постигна 40 поени, со 7 асистенции и 3...

Трипл-дабл на Вестбрук, Харден се налути

Ѕвездите на Хјустон почнаа да играат според очекувањата со кои беа пречекани во франшизата од срцето на Тексас. Новодојдениот Рас го реализира својот прв трипл-дабл...

Пелистер ја чува Битола

Составот од вториот најголем град во Македонија не го дава домашниот терен, во дуелот со новиот прволигаш ФМП Академија победи со 92:77. Казарновски постигна...

Кожув очекувано убедлив против Еуроникел

Во дуелот на две екипи со различен концепт и идеја во тековниот шампионат, домаќините славеа со 86:61, решавајќи го мечот во втората четвртина, во...

СПЛИТ ГО ИЗБРИША МУРАЛОТ: Ми се гадите, неостварени луѓе, во животот...

Најголемиот успех на далматинскиот град, освојувањето на првата титула во европскиот куп на шампионите, беше одбележан со мурал што стоеше 30 години на еден...

Нова историја за Лука, нема мерило за неговите квалитети

Словенечкиот репрезентативец е првиот играч во историјата на кошарката, кој на возраст под 21-на година успеал да регистрира 9 трипл-дабл остварувања во најсилната кошаркарска...

Пеликанс претаа, но Маверикс ги смирија

Лука Дончиќ регистрира 25 поени со 10 скока и 10 асистенции, Кристапс Порзингис имаше 24 поени со 4 скока и 3 асистенции, за победа...