ПОЧЕТНА автори мислења од basketball.mk

basketball.mk

2787 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

МЗТ сака титула на терен!

Соопштението на македонскиот шампион, го пренесуваме во целост: Со оглед на неодамнешните изјави на претседателот на Кошаркарската федерација на Македонија (КФМ), Перо Антиќ, дека шампион...

Партизан продолжува со тренинзите

Повеќенеделниот карантин поради коронавируст е зад нив, црно-белите први почна да излегуваат на отворено. Екипата има групни активности во „Хајд парк“, во согласност со...

Појавата на Дончиќ е феномен што ќе се прераскажува!

Иако нема резултати во смисла на титули во НБА лигата, сепак печатот што словенечкото чудо го остава зад себе, е нешто пред кое остануваат...

Вие со него? Математиката му е најсилна страна!

Играчите бараа исполнување на комплетните договори, некои од нив се согласија со намалување на платата, други не. Евролига и Унијата на играчите постигнаа договор за...

Еден услов да се доигра НБА сезоната

Откажана е лотаријата, драфтот е доведен во прашање. Датумот за изборот на следните играчи кои ќе влезат во најквалитетното светско друштво, е 25-ти јуни....

Кога имаш карактер, фрлаш и 100 милиончиња

Менаџерот на најактуелниот кошаркар во моментов, сподели неверојатна приказна поврзана со пензионерот. Мајкл Џордан е најпопуларниот кошаркар на сите времиња, еден од најдобрите, заработил...

Ново работно место во НБА лигата!!!

Ситуацијата со коронавирусот веќе носи големи промени на светско ниво, организациски и во односите меѓу луѓето, а ќе има сериозен импакт и на животот...

Евролига? Тешко!

Додека трае паузата во спортските натпреварувања, поради актуелната ситуација со коронавирусот, од сите страни летаат размислувања за евентуалното комплетирање на суспендираните сезони. Еторе Месина, италијанскиот...

Леброн? Нема шанса со Мајкл!

Американскиот стратег со израелско потекло не пропушти шанса да му врати на Џејмс, за она што му се случи во екипата на Кливленд. „Мајкл Џордан...

Вториот бран од танцот, го исфрли Родман

Во третата и четвртата епизода од „The Last Dance“, фокусот беше на третиот член од големата тројка на Булс, контроверзниот Денис Родман. Сите од таа...