ПОЧЕТНА автори мислења од basketball.mk

basketball.mk

3489 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Лука Дончиќ како Мајкл Џордан (ВИДЕО)

Сите копии по пензионирањето на неговото височество, кои што потсетуваат на неговите безвременски потези, се само бледа сенка на она што го правеше Мајкл...

Србите и Русите во паника, Теодосиќ не игра во Истанбул?

Според информациите што доцна синоќа ги објавила грчката новинарка Ники Бакули, капитенот на српската репрезентација и член на ЦСКА Москва е повреден. Армејците стравуваат...

(ВИДЕО) Спарс во конференциското финале, Рокетс на ладење

Сан Антонио покажува зрелост на екипата, стабилност и постојаност што треба да биде опомена за сите, читај Вориорс и Кавалирс. Сите зборуваат за финале...

Барселона тоне во се подлабока криза, Реал продолжува убедливо во АЦБ

Каталонците загубија во 33-то коло во шпанската кошаркарска лига, од Тенерифе со 73:65. Победникот во Лигата на шампионите на ФИБА се изедначи со Барса...

Легендата на Евролига влегува во тренерските води

Мајк Батист ќе седне на клупата на Шарлот Хорнетс, во улога на член на стручниот штаб на оваа НБА франшиза. Новинарот кој што пласира...

Словенија добива екстра засилување за европското првенство

Ентони Рендолф (27, 211) ќе добие словенечки пасош, пренесува словенечкиот портал Екипа 24. Кошаркарскиот сојуз на оваа земја се обидува да го убеди Американецот...

Ејвори Бредли стапи на сцената, Бостон има 3:2

Селтикс се вратија дома и веднаш заиграа според старите ноти, по кои што го обезбедија најдобриот скор на Истокот во регуларниот дел од сезоната....

Босна изедначи против Игокеа

Со резултат 76:71 во вториот натпревар од финалето во БиХ, екипата од Сараево се врати во игра пред третиот натпревар (1:1). Двата тима играа...

Жесток реванш за купот, убедлив триумф на Бадел и титула во...

Со високата победа (74:43) и во третиот финален натпревар во женскиот плеј-оф во македонската кошарка, екипата на Бадел со максимални 3:0 ја освои четвртата...

Фенербахче се изживуваше со Ефес

Екипата на Перо Антиќ забележа и повеќе од убедлива победа против градскиот ривал Анадолу Ефес, во претпоследното коло во турската Супер лига, со 96:57....