ПОЧЕТНА автори мислења од basketball.mk

basketball.mk

3340 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

МЗТ Скопје ќе ја брани титулата

Аеродромци немаа сериозен противник во екипата на Куманово и ќе се обидат да ја продолжат шампионската низа. Во последниот натпревар од полуфиналето во домашниот...

На Кумановци им се заканува „метла“, шампионот води со 2:0

МЗТ Скопје Аеродром победи и во второто полуфинално соочување со Куманово (88:93), со што најави убедлив конечен триумф и пласман во финалната серија, против...

Соколи водат 2:0, „рибрејк“ не оди со еден кошаркар

Екипата од Карпош го совлада Работнички (90:79) во вториот меч од полуфиналето во нашата кошаркарска лига и убедливо води во серијата до три победи,...

Победникот решен на слободни, Соколи поведоа против Работнички

Гостинската екипа се радуваше на конечна победа (76:77) по последната четвртина, која што остана да се доигра по прекинот на вчерашниот прв натпревар од...

Делегатот и судиите постапиле според „договорот“?

Во доцните часови по прекинот во Градски парк, во јавноста беше обелоденет некаков „документ“, кој што бил потпишан од страна на учесниците во плеј-офот...

Прекин во Градски парк!

Арбитрите се повлекоа од теренот во последната минута од третиот период, во полуфиналниот натпревар меѓу Работнички и Карпош Соколи, поради фрлање тврди предмети од...

Аеродромци се доминантни на домашен терен

Актуелниот и петкратен шампион, со убедлива победа (71:51) во првиот полуфинален натпревар против Куманово, сигурно зачекори кон нова титула во нашата кошарка. Кумановци пружаа отпор...

Бабата на Сале Национале е виновна за неговата шампионска тројка во...

Во документарниот филм за Александар Саша Ѓорѓевиќ, таткото Братислав открива како неговиот син завршил во Партизан, а не во клубот во кој што Бата...

Тренингот на Бредли Бил

НБА ѕвездите поминуваат многу време од своите кариери во теретана. Таму го формираат своето тело и го подготвуваат за сите предизвици кои што ќе...

Жалгирис се прости од европската сезона со победа

Литванците играа за престиж, шпанската екипа беше деморализирана со оглед на тоа дека ги загуби шансите за пласман во топ 4. Со победа на...