ПОЧЕТНА автори мислења од basketball.mk

basketball.mk

2332 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Најефикасниот меч, за поранешната екипа на Антиќ

Атланта Хокс имаа најдобар скор во понудата во НБА лигата, постигнувајќи 132 поена на натпреварот против Мемфис, а примија 111 поени. Колинс реализира 27...

Вестбрук експлодира, по казната за конфронтацијата со гледачите

Првата ѕвезда на Тандер реализира трипл-дабл во победата против Бруклин, со 108:96 за зацврстување на високите позиции на Западот, пред плеј-офот. https://twitter.com/okcthunder/status/1106001867186884608 Во 26-тиот трипл-дабл сезонава,...

Вориорс и без Дјурант ги совладаа Рокетс

На сцената истапи новото засилување за двојниот шампион, ДеМаркус Казинс кој што долго се опоравуваше од повреда, но на крајот на сезоната покажува зошто...

Србинот се врати во Италија, но на другата клупа?

Александар Ѓорѓевиќ е новиот тренер на екипата на Виртус од Болоња. Тоа е еден до двата најуспешни италијански тима, во поновата историја на апенинската...

ДА СЕ НАЕЖИ ЧОВЕК: Како соиграчите му го честитаа остварувањето на...

Во светот на спортот, соблекувалната е храмот на секој колектив. Таму се случуваат нештата кои што не смеат да излезат на виделина. Во тие...

Лу Вилијамс најдобар стрелец во историјата на играчите што не се...

Кошаркарот на Клиперс постигна 34 поени во победата против Бостон, со 140:115 и влезе меѓу бесмртните играчи што настапувале во најквалитетната лига на светот. https://twitter.com/LAClippers/status/1105345676706119680 Тој...

Во програмата со тепачки и пцости, победуваа подобрите

Хјустон славеше против Шарлот со 118:106 и продолжува кон врвот во Западната конференција, на третата позиција, со три победи помалку од Голден Стејт и...

(ВИДЕО) Нова тепачка во НБА, двајцата исклучени

Центарот на Торонто Репторс, Серж Ибака и крилото на Кливленд Кавалирс, Маркиз Крис беа отстранети од паркетот поради размена на тупаници. Ибака падна на подот...

Ноќта на Шредерот и учинокот за почит на Оклахома

Најдобриот поединец во редовите на победникот на мечот меѓу Јута и Тандер, беше Денис Шредер кој што постигна 24 поени со 7 скока. https://twitter.com/okcthunder/status/1105308936352104448 Германскиот интернационалец...

ВЕСТБРУК СЕ ЗАКАНИЛ НА НАВИВАЧИ: Ќе ве е..м и тебе и...

Во победата на Оклахома кај Јута, најдобриот играч на Тандер имал жестока размена на зборови во која што не била бирана содржината, од двете...