ПОЧЕТНА автори мислења од basketball.mk

basketball.mk

2892 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

БИТОЛЧАНИ ЗА ИНЦИДЕНТОТ: Ќе има ли санкција за сторителите?

Екипата на Пелистер била нападната од навивачите на Шкупи по завршувањето на прволигашкиот натпревар во салата во Чаир, а битолскиот тим реагира на настаните. „По...

ПАПАРАЦО: Тајниот план на Докузовски за победа против Куманово

Многу пати досега е кажано, а потоа во пракса и докажано дека вистинските реакции на тренерот, во вистинско време од еден натпревар, се круцијални...

Бобан Стајиќ во улогата: Не сум јас, жими мајка!!!

Кошаркарите на Куманово одиграа одличен натпревар во Скопје, против непоразениот Работнички. Имаа променлив меч, на кој што губеа со -14, но и беа во...

Кој ќе го лапне Купот???

Согласно Правилникот за Куп натпреварувања, Македонската Кошаркарска Федерација ги поканува заинтересираните правни и физички лица на јавно наддавање за организатор на Финалниот турнир на...

(ВИДЕО) Како докторот и искусните ги решаваат натпреварите?

Куманово имаше резултат во последните 2 минути кога се врати од -14, но Гинјард и Чековски на теренот, односно Докузовски со навремените реакции и...

Кандидатот за претседател на МКФ, Владо Илиевски е во Гостивар!

Првата иницијатива за смена на раководството на МКФ ја поднесе Владо Илиевски, кој што ќе се кандидира за прв човек на македонската кошарка. Процедурата е...

Караколев се повреди!!!

Куманово игра одлично во првата четвртина во Скопје и води против Работнички со 20:22. На 3 минути до крајот на првиот период, Никола Караколев...

Возбудливо е и во соблекувалната на непоразените!

Полека се екипира и составот на единствениот тим што сезонава нема претрпено пораз, во нашето првенство. 11 натпревари, исто толку победи, тоа не може...

Кумановци дојдоа во Скопје по реванш, сакаат први да „му го...

Екипата на Куманово сериозно се засили пред крајот на првата фаза од македонскиот шампионат и игра во одлична форма, а мечот со Работнички во...

Ќе му донесе ли среќа на најтрофејниот, осаменото девојче?

Трибините во Градски парк не помнат кога биле попразни, како што е тоа случај пред мечот со Куманово, во 12-то коло од актуелното македонско...