ПОЧЕТНА автори мислења од basketball.mk

basketball.mk

2789 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Дончиќ и натаму руши рекорди, се подготвува за НБА лигата

Последното во низата достигнувања на словенечкиот тинејџер, е признанието за МВП на месецот во АЦБ лигата, со што членот на Реал Мадрид ја намали...

BASKETBALL.MK: Имаме една желба за новата 2018-та

Да сме заедно во победа и пораз, да се почитуваме без разлика на се, да се поддржуваме кога некој е во право, аргументирано да...

НАУМОСКИ: Здравје, љубов, почитување, сплотеност…

На сите спортски работници и љубители на овој прекрасен спорт, како и на сите граѓани на Република Македонија, им посакувам многу здравје, љубов и...

Од селекторот, за нацијата, во 2018-та

Среќа, здравје и успех на сите полиња, за сите љубители на кошарката. Да се радуваме заедно на нови успеси на македонската кошарка. На професионалниот сајт...

КАПИТЕНСКА: Здравје за сите, љубов, среќа и ново големо натпреварување

Во 2018-та година ви посакуваме, од мое име и од името на сите репрезентативци, најубавиот ден во претходната да ви биде „најлош“ во следната...

Најтрофејниот најоригинално ја честита новата година

Капитенот на екипата што има најмногу титули во македонската кошарка, испрати видео порака до сите на кои што кошарката им значи барем нешто, со...

Гевгелиска најискрена желба за 2018-та

Екипата на КК Кожув ви ја честита годината што доаѓа, во која што посакуваме опстанок во првата македонска лига, а следната сезона да освоиме...

КАЕВСКИ: И во новата 2018-та со исти цели, унапредување на спортот

Од мое име и од името на АМС ви посакувам среќна нова 2018-та година, да имаме година проследена со многу здравје, среќа, љубов, почит...

Многу успеси на спортски план, во новата 2018-та

Управата на КК Гостивар, заедно со сите спонзори, спортскиот директор, тим менаџерот, тренерот и играчите и сите останати што се вклучени во работата на...

Трикратниот првак со искрени желби за 2018-та

Да има мир и здравје за сите. Особено им посакуваме мирни води на спортистите, во новата година. Посакуваме сите спортски колективи да бидат во стабилнa...