ПОЧЕТНА автори мислења од basketball.mk

basketball.mk

2705 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

КАПИТЕНСКА: Здравје за сите, љубов, среќа и ново големо натпреварување

Во 2018-та година ви посакуваме, од мое име и од името на сите репрезентативци, најубавиот ден во претходната да ви биде „најлош“ во следната...

Најтрофејниот најоригинално ја честита новата година

Капитенот на екипата што има најмногу титули во македонската кошарка, испрати видео порака до сите на кои што кошарката им значи барем нешто, со...

Гевгелиска најискрена желба за 2018-та

Екипата на КК Кожув ви ја честита годината што доаѓа, во која што посакуваме опстанок во првата македонска лига, а следната сезона да освоиме...

КАЕВСКИ: И во новата 2018-та со исти цели, унапредување на спортот

Од мое име и од името на АМС ви посакувам среќна нова 2018-та година, да имаме година проследена со многу здравје, среќа, љубов, почит...

Многу успеси на спортски план, во новата 2018-та

Управата на КК Гостивар, заедно со сите спонзори, спортскиот директор, тим менаџерот, тренерот и играчите и сите останати што се вклучени во работата на...

Трикратниот првак со искрени желби за 2018-та

Да има мир и здравје за сите. Особено им посакуваме мирни води на спортистите, во новата година. Посакуваме сите спортски колективи да бидат во стабилнa...

Шампионот ви ја честита 2018-та

Со искрени желби за многу здравје, среќа и успех во животот и на професионално поле, актуелниот и 6-кратен шампион на Македонија им посакува на...

ЛУКОВСКИ: Заедно да ја кренеме кошарката во новата година

До сите кошаркарски клубови, кошаркарски тренери, до сите кошаркари, љубители на кошарката и ентузијасти, до сите спортски новинари и останати кошаркарски работници: „Ви ја честитам...

Најдобриот пријател на Перо Антиќ, на оперативно чело на Гостивар

Повратникот во првата лига на Македонија, освен што успешно го поминува првиот дел од сезоната, игра одлично и котира високо на табелата (4 позиција), не...

ИСКРЕН ДО КОСКА: Во Македонија се што вреди, не чини!!!

На последното Собрание на Македонската кошаркарска федерација, јавноста го виде раздорот во македонската кошарка. Овој наш спорт дише на цевче, во кал е преку...