ПОЧЕТНА автори мислења од basketball.mk

basketball.mk

2665 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Кој го донесе МекКејлеб во Македонија?

Петар Наумоски открива, според него, кој ја имал клучната улога во доведувањето на Бо МекКејлеб во нашата репрезентација, играчот без кој што она што...

НАУМОСКИ: Политичарите ми велеа дека „ги боли уво“ за репрезентацијата!!!

Претседателот на Македонската Кошаркарска Федерација беше гостин на српскиот медиум Блиц, кој што на повеќе платформи објави изјави на Пеце Национале, во кои што...

Мега изненадување во Гевгелија, гостиварци останаа подзинати

Сензацијата во 13-то коло е за Кожув, екипа што се бори да спаси глава сезонава и да преживее во првата лига, а се закити...

ЗА МАКЕДОНЦКИТЕ РАБОТИ: Има и такви што се согласуваат со нас,...

„Не сте во право што сте пишале дека не би отишле на натпревар на МЗТ Скопје, или нешто друго во овој контекст. Еднаш во...

МЕКИЌ: Поразот од Работнички нема да не вознемири и да не...

Екипата на Куманово скапо ја продаде кожата во „Градски парк“ и покажа дека сезонава ќе биде сериозен конкурент за висок пласман и дека може...

Младинските репрезентации ги дознаа противниците

Македонската кошаркарска федерација пријави четири младински репрезентации за настап на Европските првенства (сите дивизија Б) кое ќе се одигруваат тековното лето, а во Минхен...

Зошто Фалангата не е вистинска Фаланга и зошто нашиот текст е...

Згрешија оние што протолкуваа дека ја плукаме или ја ругаме нашата навивачка Фаланга, кога ја прозвавме зошто не била на мечот на МЗТ Скопје...

ГАЛЕРИЈА: По српската, надежите ќе имаат турска епизода

Националните селекции до 15 и до 16 години во машка конкуренција се во Истанбул каде што во текот на оваа седмица ќе одиграат вкупно...

Кога ќе биде закажано вонредното собрание на МКФ и кои се...

Единствената кандидатура поднесена во просториите на Македонската Кошаркарска Федерација, на потенцијалните кандидати за претседател на нашата кошаркарска куќа, е онаа на Владо Илиевски. Процедурата за...

СИМИЌ И АНТИЌ: Идниот и поранешниот НБА играч се сретнаа во...

Нашата идна ѕвезда, се надеваме, помладиот син на Тони Симиќ, се сретна со својот идол Перо Антиќ, додека беше на турнир во српската престолнина. Марио...