ПОЧЕТНА автори мислења од basketball.mk

basketball.mk

2884 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Најтрофејниот и Кумановци не смеат да помислат да дозволат прекин!!!

На официјалната веб-страна на Македонската кошаркарска федерација беа објавени заклучоците по состанокот, односно по редовната седница на Управниот одбор на која што се разгледуваа...

МИТРАШИНОВИЌ: Останувам таму, каде што се чувствувам одлично

Македонската репрезентативка одигра солидна сезона во дресот на Будуќност, екипа која што успеа да ја одбрани регионалната титула во панданот на АБА лигата. Анжелика Митрашиновиќ...

(ВИДЕО) Вејд два пати го залепи Леброн како да е руки,...

Некогашните соиграчи се судрија прв пат по раскинувањето на новата врска што се обидоа да ја воспостават во Кливленд, на теренот каде што некогаш...

Костоски солиден, но Питешти загуби

Нашиот репрезентативец постигна 12 поени со 5 асистенции, на кои што додаде и 4 скока, во поразот на неговата екипа во романската Суперлига. Костоски одигра...

Во Ѓорче се играше баскет!

Здружението „3x3Macedonia“ продолжува со интензивните актвности за промоција на овој спорт во нашата земја, испланирани и презентирани во програмата доставена до МКФ. Првпат во текот...

(ВИДЕО) Четворката е договорена, ќе слета во Аеродром?

Македонскиот шампион не планира да се откаже од битката за титулата, ниту на паркетот, ниту во засилувањата. Неофицијално дознаваме дека во „Јане Сандански“ ќе...

Спектакуларна вечер за новите НБА сили

Младите таленти ги предводеа своите екипи, но надежта на десеткуваниот Бостон од повреди, се радуваше против онаа на Феникс во победата 102:94. Татум постигна 23...

Леброн им ги искрши обрачите на Нетс

Џејмс реализира 37 поени со 10 скока и 8 асистенции за триумф на Кливленд со 114:121 против Њу Џерси, што беше 5-та победа во...

(ВИДЕО) Спектакуларна победа на Канзас против Кжижевски

По пауза од 6 години „првиот носител“ Канзас ќе игра на завршницата на НЦАА турнирот, со триумфот против „вториот носител“ Дјук на американскиот селектор...

Кари е последното име на списокот повредени НБА ѕвезди

Стеф Кари нема да види топка најмалку 3 недели, поради истегнување на предниот вкрстен лигамент во левото колено, откако неговиот соиграч Џавал МекГи „несмасно“...