ПОЧЕТНА автори мислења од basketball.mk

basketball.mk

2818 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Кожув му врати на Пелистер

Домаќините беа поуспешни во дуелот од втората рунда во рамките на зоната за испаѓање, од екипата што им пресуди дали ќе играат во плеј-аут...

Пријателска најава пред мечот Кожув-Пелистер

Двајца поранешни кошаркари во нашата прволигашка конкуренција, сега се тренери на две екипи кои што учествуваат во рамките на нашето премиерно натпреварување. Павле Николов му...

Човекот што прв влегува и последен излегува од салите во Гевгелија

Најверниот љубител на кошарката од нашиот најјужен кошаркарски град, е присутен на секој натпревар на гевгелиските екипи, без разлика против кого играат или каков...

Дјурант го надигра Вестбрук, Харден и Леброн во МВП елемент

Кевин Дјурант постигна 34 поени во победата на Голден Стејт против Оклахома со 107:111, за изедначување на меѓусебната серија на 2:2 сезонава. Кај поразените,...

Си замина Лукајиќ, Кочов до крајот на следната сезона прв тренер...

Искусниот стратег Жељко Лукајиќ повеќе не е тренер на екипата на МЗТ Скопје Аеродром, откако денеска, поради приватни причини, реши да си замине по...

Србиновски ќе биде суспендиран?

Според правилата и пропозициите по кои што е организиран нашиот кошаркарски шампионат, МКФ треба да се изјасни по прашањата од минатото, пред почетокот на...

Гинјард им го збибери на расистите!!!

Кошаркарот на Работнички бил цел на расистички вербални напади од страна на дел од македонската публика која што ги посетува кошаркарските натпревари. Американскиот интернационалец, кој...

БЛОКОТЕХНА: Разочарувањето е големо, мислевме дека сме пријатели

Раководството на прволигашот од Гевгелија реагира по случувањата во Гостивар, на натпреварот на кој што имаше прекин, во рамките на првата рунда од вториот...

Нотр Дам триумфира во спектакуларното и контроверзно НЦАА финале

Арике Огунбовале погоди тројка со истекот на времето за втората титула на нејзиниот колеџ, со триумфот 61:58 против Мисисипи Стејт. Двете екипи мораа да се...

Кливленд и Голден Стејт се вратија во висок ритам

Иако нивните натпревари и формата не се поврзани, затоа што секој има свои подеми и падови сезонава, сепак финалистите последниве три сезони најавуваат дека...