ПОЧЕТНА автори мислења од basketball.mk

basketball.mk

2369 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Теодор ќе игра во Милано!

Новиот македонски репрезентативец, Џордан Теодор потпиша договор со екипата на Армани Џинс од Милано и следната сезона ќе игра во Евролига. Во објавата на твитер...

Убедлив пораз на првиот натпревар против Словачка

Македонската кошаркарска репрезентација со убедлив пораз ги почна подготвителните натпревари во пресрет на претквалификациите за Светското првенство во 2019 година. Како што е познато, прв...

Младеновски го напушти МЗТ Скопје

Репрезентативниот центар Љубомир Младеновски по четири години одлучи да го напушти тимот на МЗТ Скопје. Неговиот договор истече на крајот од последната сезона, но тој...

Не остана ништо од Звезда! Кузмиќ во Реал?

Центарот на белградската екипа се сели во Мадрид, тврди престижниот шпански весник АС. Огњен Кузмиќ ќе потпишел договор на две сезони со Кралскиот клуб, вели...

На Кевин Дјурант не му е до парите!

Раководните луѓе на Голден Стејт Вориорс ги открија пикантериите од процесот на потпишувањето на договорот, со последниот МВП на финалето и клучната алка во...

Што ако навистина се сретнеа Обрадовиќ и Гомељски?

Ова е приказна за еден од најдобрите европски тренери во моментов и еден од најдобрите европски тренери, на сите времиња. Терминот најдобар е често...

Голгота на македонската репрезентација – од Скопје до Братислава со авион...

Со добар автомобил и без многу паузи, од Скопје до Братислава се стигнува за малку повеќе од десет часа. На македонската кошаркарска репрезентација вчера и...

Сениорите стигнаа во Братислава по проблематична маршрута

Машката селекција „слета“ во главниот град на Словачка и се смести во хотелот, откако со соочи со проблеми на патот до првата гостинска дестинација...

ОФИЦИЈАЛНО: Теодосиќ во Клиперс!

По најавите, дојде и официјализацијата. Од синоќа, Милош Теодосиќ е новото засилување на плејмејкерската позиција на тимот од ЛА, по заминувањето на Крис Пол во...

Човиќ ќе претседава со АБА, ќе има втора лига и младински...

Во ротацискиот систем на управувањето со регионалната лига, според абецедата, редот дојде и на актуелниот и трикратен шампион. Црвена Звезда преку својот претседател Небојша Човиќ,...