ПОЧЕТНА автори мислења од basketball.mk

basketball.mk

2239 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Евролига и плаќа на ФИБА милионче, нема шега со судовите!

Лигата што е под капата на УЛЕБ и светската кошаркарса федерација ФИБА, 2004-та потпишаа комерцијален договор, според кој што приватната организација, од 2010-та година...

Тренингот на новата НБА ѕвезда, Лонѕо Бол

Најновата аквизиција на ЛА Лејкерс, покажува дел од неговите способности и начинот на кој што се одржува во форма. Втората најуспешна франшиза во историјата...

Шариќ освои најмногу бодови за место во руки тимот на сезоната

Хрватот имаше вкупно 200, колку што освои и Малколм Брогдон. Друштво меѓу најдобрите 5 дебитанти во лигата преку Океанот, за минатата сезона, им прават...

НБА ги објави двете најдобри дефанзивни петорки

Дрејмонд Грин на позиција крило, Руди Гобер на позиција центар, Каваи Ленард на крилната и Крис пол заедно со Патрик Беверли на бековските, ја...

ИВАНА КМЕТОВСКА: Сакам да се искачам на врвот на Европа!

Расте македонската женска колонија во најсилните европски национални првенства, со што се зголемуваат нашите шанси за успеси со националниот тим. Ивана Кметовска e дел од...

Излив на емоции кај Батлер

Новиот кошаркар на Минесота не можеше да ги скрие чувствата кон екипата и градот што го вивнаа во ѕвезденото НБА небо. Се шпекулира дека...

Големиот господин и менторот на Антиќ, уште еднаш крај аут линијата

Душан Ивковиќ за последен пат ќе седне на тренерската клупа, предводејќи ја екипата „Ѕвездите на Душан“ против останатите, а натпреварот што ќе се одигра...

Македонскиот селектор претставен во Подгорица

Александар Џикиќ и официјално е новиот тренер на Будуќност. Не е објавено на колкав период е потпишан договорот меѓу црногорскиот шампион и поранешниот кормилар...

СТОЈАНОВСКИ: Со причина не играм за Македонија

Дамјан Стојановски не е на списокот на селекторот Јорданчо Давитков, поради оправдан момент во неговата кариера. Новиот кошаркар на МЗТ Скопје Аеродром, кој што...

Причите поради кои што Двејн Вејд останува во Чикаго Булс

Прашан зошто ќе го продолжи договорот со екипата во која што игра во моментов, некогашниот НБА шампипон во интервју за американската ТВ мрежа TNT...