ПОЧЕТНА автори мислења од basketball.mk

basketball.mk

2386 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

ИЗЈАВА НА ШАМПИОНАТОТ: Понeкогаш Швед е премногу самоуверен!!!

Рускиот селектор Сергеј Базаревич не го криеше задоволството од победата на неговата репрезентација против Турција, во првото коло во групата Д, обезбедена со последниот...

ЛЕКЦИЈА: Александар Ѓорѓевиќ го крева моралот

По триумфот на Србија против Летонија, буквално извојуван во тежок натпревар што беше решен во последните минути, српскиот селектор се обидува на сите начини...

ВИДЕО: Швед ги „реши“ Турците

Понекогаш препотентен, но секогаш храбар да ја преземе одговорноста, рускиот стрелец број 1 ја имаше честа да го погоди првиот победнички шут за Русија...

ВИДЕО: Богдановиќ крши зглобови!!!

Мајсторот за шутеви во последните секунди од нападот, српскиот плејмејкер Богдан Богдановиќ уште еднаш ја демонстрира својата ладнокрвност кога истекува времето. Неговата умешност, на...

ДЕН 3: Станува жешко, џокерите се искористени

Третиот натпреварувачки ден на 40-тиот европски собир на најдобрите селекции, ни нуди 12 натпревари. Сите селекции одиграа по еден натпревар. За дел од нив...

ВИДЕО: Топ 5, Ден 2

Асистенција на Родригез, тројка на Богдановиќ на истек на времето, црногорскиот цепелин, монструозното забивање на Порзингис и победничката тројка на Швед се потезите на...

ВИДЕО: Сите дуели од вториот натпреварувачки ден

Русија ја совлада Турција во дерби пресметката на Ден 2, на 40-тиот Еуробаскет во организација на ФИБА. Србија мака мачеше, но извојува победа против...

ТАБЕЛИ по првото коло во групите Ц и Д

Хрватите се испотија со Унгарците во првото коло во групата Ц, но затоа Шпанците ја покажаа сета своја моќ против Црногорците, а Чесите немаа...

ВИДЕО: Најдобрите индивидуалци во вториот ден

Џеди Осман го одбележа вториот натпреварувачки ден, на Еуробаскетот што втор пат во историјата, се одржува во 4 земји. Турскиот репрезентативец со македонско потекло...

Кој вели Македонците не можат заедно?

Подготвителниот период се уште е во тек, дел од македонските екипи тренираат интензивно пред европските предизвици, а другите ја темпираат формата за стартот на...