ПОЧЕТНА автори мислења од basketball.mk

basketball.mk

2487 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Рокетс го преслушаа шампионот

МекЛемор беше изненадувачкиот најдобар стрелец кај победникот со 28 поени, Џејмс Харден постигна 23, Расел Вестбрук имаше 19 поени во триумфот на Хјустон кај...

Победа на гостите и новости за Зајон Вилијамсон

Феникс славеше со 129:132 по продолжението во Њу Орлеанс, Девин Букер постигна 44 поени што е негов рекорд сезонава, од кои 21 беа во...

(ВИДЕО) Балкански будалаштини во режија на Никола Јокиќ

Секоја од НБА екипте има нешто инспиративно што ја загрева пред почетокот на секој натпревар. Ритуалите обично ги наметнуваат лидерите на тимовите, кои се...

Замените и без Јокиќ ги размонтираа Никс

Вил Бартон постигна 17 поени во триумфот на Нагетс во Њујорк со 92:129. Клупата на гостите постигна 74 поени, петмина од замените беа двоцифрени...

Се прошета Леброн по поле, Богдановиќ полуде

Судиите останаа неми на потегот на најдобриот кошаркар на денешницата, во победата на Лејкерс против Јута. Хрватскиот репрезентативец протестирајќи ги изгуби нервите, но и...

БРЕЈК-ДАУН НА СПОРНАТА СИТУАЦИЈА: Кошот на Нови Пазар, регуларен или не?

Во последниот напад на гстинската екипа во 10-то коло од АБА2 лигата, играчот со број 4 (Вулиќ) тргнува кон кошот на противникот, промашува, по...

СУПТИЛНО ПРОТИВ ОДЛУКАТА: Имаше ли кош или фаул?

Претставници на Нови Пазар на својот официјален Фејсбук профил ја прашуваат јавноста дали Малори направил фаул во последната секунда врз Херис или кошот бил...

Решена мистеријата – кои биле всушност студентите на мечот на МЗТ?

Откако добивме информација дека тоа се студенти на ФФОСЗ, утринава на наша адреса стигна исправка дека тоа всушност биле студенти на Медицинскиот, Земјоделскиот факултет...

Лејкерс не сакаат да го предадат врвот

Ентони Дејвис имаше 26 поени, Леброн Џејмс додаде 20 со 12 асистенции за неговиот 17-ти дабл-дабл во 22 меча сезонава, во победата на Лејкерс...

Си ги пеглаат како и кога сакаат

Јанис Адетокумбо постигна 35 поени, за победа на Милвоки против Детроит со 127:103, што е 13-та последователна за франшизата Бакс. Последната подолга победничка серија...