ПОЧЕТНА автори мислења од basketball.mk

basketball.mk

2573 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Нашиот однос ја поминуваше нормалата

Во изјавите по повод смртта на Коби Брајант (41), неговата 13-годишна ќерка и упште 7 други лица во хеликоптерска несреќа, се приклучи и поранешниот...

ФОТО И СВЕДОШТВО ЗА КОБИ: Од дете, знаевме дека ќе биде...

Таткото на коби Брајант играл во италијанските пониски лиги, каде Коби научил кошарка и кадешто го засакал овој спорт, а по враќањето во САД...

Меџик го отвори срцето…

По трагичната несреќа во која загина Коби Брајант (41), заедно со неговата 13-годишна ќерка Џана и уште 7 други патници во неговиот хеликоптер, еден...

Причината за хеликоптерската несреќа

По несреќата во која животот го загубија Коби Брајант и неговата 13-годишна ќерка Џана, како и 7 други лица кои патуваа со него на...

ИСПРЕПЛЕТЕНА СУДБИНА: Хеликоптерот на Коби, датира од годината кога Џордан ги...

Моделот Сикорски С-76Б со кој летале Коби, неговата 13-годишна ќерка Џана и уште 7 други лица, кој падна во Калабасас во Калифорнија, несреќа при...

Џордан во шок: Загина мојот помал брат!

Загубата ги потресе сите во кошаркарскиот свет, особено оние што го познаваа лично и што беа поврзани со Коби Брајант - како пријатели или...

(ВИДЕО) Заплака и еден од најголемите ривали на Коби

Не можеше да ги скрие емоциите, по загубата на една од најголемите играчки легенди на НБА лигата, иако во кариерата постојано беа лути ривали. Тренерот...

(ФОТО) Не се опишува тагата на девојчињата, што требаше да играат...

Екипата Лејди Маверик во чии редови требаше точно на пладне по ЛА време да заигра ќерката на Коби Брајант, а тој да биде тренер...

Поголема бројка! Не биле само 5 загинати во хеликоптерот…

Шерифот на ЛА објави дека во хеликоптерот што се урна во областа на овој град, во кој биле Коби Брајант, неговата ќерка Џана и...

Како да го опишеш Коби низ неколку збора? Тој кажа најдобро!

Во моментите кога светот на спортот и воопшто сите што го познаваа, се во длабока тага и жалост по загубата на Коби Брајант и...