ПОЧЕТНА автори мислења од basketball.mk

basketball.mk

2224 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Продожува надчовечката низа на Вестбрук, и покрај поразот од Њу Орлеанс

Пеликанс славеа против Тандер со 131:122, Џулиус Рендл постигна 33 поена со 11 скока за победникот. Кај поразените, Расел Вестбрук постигна 44 поени, 14 акока...

Објавен списокот на репрезентативците, за мисијата Романија

Сениорската репрезентација во машка конкуренција, ќе го одигра последниот натпревар во рамките на втората рунда од претквалификациите за Евробаскет 2021. Мечот е закажан во спортската...

МЗТ Скопје сочувствува со Гостивар

Кошаркарскиот прволигаш МЗТ Скопје Аеродром изразува искрено сочуство до семејствата и пријателите на загинатите 14 лица во страотната несреќа кај Карпалак. На повредените им посакуваме...

ГОСТИВАР: Дефинитивно не играме овој викенд!

Големата трагедија што го стресе нашиот најкошаркарски град, предизвика болка и немир меѓу граѓаните на Гостивар, а директно беше почувствувана од кошаркарскиот колектив кој...

Милвоки останува со најдобар скор, пораз на шампионот

Адетокумбо постигна 33 поени со 19 скока и 11 асистенции, во победата на Бакс против Пејсерс со 97:107. Тоа беше неговиот 5-ти трипл-дабл сезонава. Лилард...

(ВИДЕО) Петтиот пик на драфтот го анулира трипл-даблот на Кралот

Јанг имаше 22 поена со 14 асистенции, Џон Колинс имаше 22 поена, Атланта успеа да го совлада составот на Лејкерс предводен од Леброн Џејмс,...

(ВИДЕО) Вориорс имаат проблеми, но победуваат

Во третиот последователен меч во кој што мораа да се борат со негатива и да бркаат пресврт, кошаркарите на Голден Стејт се радуваа со...

(ВИДЕО) Бостон се уште ја поседува Филаделфија, без разлика на се

Гордон Хејворд постигна 26 поени, за триумф на Селтикс против Сиксерс, на нивен терен со 109:112. Хорфорд додаде 23 поени, а Татум 20 поени...

Блокотехна му одговори на Гостивар

Во пресрет на потенцијалниот меѓусебен дуел на Куп завршницата што ќе се одржи во Гевгелија, еден од организаторите ги засили своите редови со искусен...

Харден ниже 30-ки, како бисери

Брадата го одигра 30-тиот натпревар со најмалку 30 поени, во победата на неговата екипа против Далас, со 120:104. Тоа беше 33-ти триумф за Рокетс сезонава,...