ПОЧЕТНА автори мислења од basketball.mk

basketball.mk

2722 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Ќе се опарат во овие тешки времиња

Околу 5 милиони австралиски долари, или во превод околу 3 милиони американски долари, ќе им бидат исплатени на оштетените за време на пријателската средба...

Рапидните тестови се првиот чекор кон продолжувањето на лигата

НБА размислува да воведе брзо тестирање на сите што се дел од организацијата, особено играчите, со цел во минути да се следи развојот на...

(АУДИО) Силвер нема идеја кога ќе може НБА да продолжи

Комесарот на најелитната светска кошаркарска лига, им кажал на вработените дека најрано на 1-вимај, а можеби ни тогаш, ќе се знае насоката на актуелната...

(ВИДЕО) Се сеќавате како Стеф Кари му ги искрши зглобовите на...

Не беше толку одамна, се случи во 2015-та година. Кари беше во налет на создавање династија со тимот на Голден стејт, Пол претходната година...

Принтезис донира респиратори за Сирос

Ѕвездата на Олимпијакос (35) и на грчката кошаркарска репрезентација, не сопира со грижата за островот на кој што е роден и каде израсна. Сирос, каде...

Српската федерација донира во борбата против COVID-19

Куќата на кошарката во соседна Србија одвои 30.000 евра од буџетот, за набавка на неопходните средства во борбата против пандемијата. Во Србија има спроведено околу...

Јокиќ и другарите се слободни

Во САД бројот на заболените од коронавирусот рапидно расте со секој нов ден, поради што се очекува и мерките на изолација да бидат заострени,...

(ФОТО И ВИДЕО) Евролига праша, Србите жестоко одговорија

Најелитното клупско кошаркарско натпреварување на Стариот континент, постави скокотливо прашање на својот Твитер профил, со тема што ги буцна северните соседи: Who is the best...

Склапирани кошевите во престолнината на кошарката

Иако со години нема шампион, сепак е светски синоним за оваа прекрасна игра поради грандиозната Медисон Сквер Гарден која блешти во централното градско подрачје...

(ВИДЕО) Имаше многу големи шампиони и пред Џордан

Во ерата пред појавата на легендарниот и неповторлив Ер Мајк, во НБА лигата царуваше поинаква кошарка и владееја поинакви кошаркари. Еден од нив, можеби...