ПОЧЕТНА автори мислења од admin

admin

79 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Јокиќ и другарите ги елиминираа Клиперс и ѕвездите

Џамал Мари постигна 40 поени, НИкола Јокиќ имашр трипл-дабл со 16 поени, 13 асистенции и 22 скока, за триумф на Нагетс со 89:104 и...

Победа и реми за Струга против ТФТ

Новите елитни членови одиграа две меѓусебни пресметки, во кои домаќинот беше подобриот противник. Првата средба во салата „Тими“ заврши реми, 96:96, а на втората...

Куманово му врати на МЗТ 2

Во возратниот контролен меч, Куманово беше подобар од МЗТ Скопје 2 со 73:67. По средбата на домашен терен со Кожув, два дена пдооцна, „сино-белите“...

(ВИДЕО) Како се освојуваат титули? Со одбрана!

А како го прават тоа големите шампиони, можете да се види на тренинзите на Саша Обрадовиќ, новиот тренер на Црвена звезда, екипата што освои...

Олимпија се враќа на еврошампионските патеки?

Тимот од Милано, предводен од Еторе Месина, повторно најавува атак на европскиот врв каде беше во последните години од минатиот век, со триумфот на...

Никој како Јокиќ! Во историјата!!

Српскиот интернационалец кој настапува во дресот на Нагетс, во победата во шестиот меч против Клиперс со која Денвер обезбеди мајсторка во полуфиналето на Западната...

(ФОТО) Гасол со надчовечки гест на почит, кон Брајант

Некогашниот соиграч на Коби (кој трагично загина во хеликоптерска несреќа заедно со неговата ќерка Џиана и уште седум други лица), од 2008-та до 2016-та...

Хјустон остана без тренер, Д’Антони не може да се справи со...

Рокетс остануваат без кормилар, откако досегашниот ја информирал франшизата дека нема намера да се враќа за следната сезона, јавува ЕСПН. Договорот му истече со последниот...

Барса сонува да го победи Реал

Што и да направи последниве неколку сезони, каталонската гордост едноставно не може да му парира на Кралскиот клуб, без разлика во каков состав се...

Нагетс се родени за сензации

Екипата на Денвер победи во шестиот меч во серијата против Клиперс и изедначи на 3:3, по триумфот со 111:98. Победникот губеше со 19 поени...