ПОЧЕТНА автори мислења од admin

admin

79 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Риверс, Ленард и Џорџ сакаат да го заборават овој ден

Двете главни ѕвезди на Клиперс немаа своја вечер во поразот кој ја елиминира нивната екипа од плеј-офот во центарот „Дизни“, во Орландо. Сезоната за Каваи...

Монструозниот учинок на Јокиќ и новиот рекорд

Српскиот центар одигра меч за паметење против Клиперс, во кој неговите Нагетс победија со 89:104 и со 4:3 се пласираа во финалето на Западот. Тој...

Како Јокиќ го „изигра“ својот тренер

Пред почетокот на седмиот решавачки меч од западната полуфинална серија меѓу Денвер и Клиперс, српскиот центар му ветил прекрасен роденденски подарок на Мајк Мелоун. „Коуч,...

Јокиќ и другарите ги елиминираа Клиперс и ѕвездите

Џамал Мари постигна 40 поени, НИкола Јокиќ имашр трипл-дабл со 16 поени, 13 асистенции и 22 скока, за триумф на Нагетс со 89:104 и...

Победа и реми за Струга против ТФТ

Новите елитни членови одиграа две меѓусебни пресметки, во кои домаќинот беше подобриот противник. Првата средба во салата „Тими“ заврши реми, 96:96, а на втората...

Куманово му врати на МЗТ 2

Во возратниот контролен меч, Куманово беше подобар од МЗТ Скопје 2 со 73:67. По средбата на домашен терен со Кожув, два дена пдооцна, „сино-белите“...

(ВИДЕО) Како се освојуваат титули? Со одбрана!

А како го прават тоа големите шампиони, можете да се види на тренинзите на Саша Обрадовиќ, новиот тренер на Црвена звезда, екипата што освои...

Олимпија се враќа на еврошампионските патеки?

Тимот од Милано, предводен од Еторе Месина, повторно најавува атак на европскиот врв каде беше во последните години од минатиот век, со триумфот на...

Никој како Јокиќ! Во историјата!!

Српскиот интернационалец кој настапува во дресот на Нагетс, во победата во шестиот меч против Клиперс со која Денвер обезбеди мајсторка во полуфиналето на Западната...

(ФОТО) Гасол со надчовечки гест на почит, кон Брајант

Некогашниот соиграч на Коби (кој трагично загина во хеликоптерска несреќа заедно со неговата ќерка Џиана и уште седум други лица), од 2008-та до 2016-та...