ПОЧЕТНА автори мислења од admin

admin

136 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Кампацо сака да си оди, ама треба длабоко да брцне во...

Најдобриот играч на Реал последната сезона, наводно, го известил раководството на клубот дека сака да си замине од Мадрид и кариерата да ја продолжи...

Макаби три по ред, Авдија во Топ 10 на драфтот?

Кошаркарите на израелската гордост го подобрија рекордот во својата земја, со освојувањето на 54-та шампионска титула, совладувајќи ја (втора година по ред) екипата на...

Најсилната Лига на шампиони досега

ФИБА ги објави имињата на 28-те сигурни учесници во групната фаза од нејзиното најквалитетно натпреварување, а уште четири ќе бидат познати по квалификациите во...

Хвала, Анте?

Клубот што сака да се презентира во јавноста како организација што е „повеќе од клуб“, на сите нивоа на функционирање, реши да ја прекине...

Лудата трка на Фенер

Истанбулскиот тим го загуби директниот дуел со Барселона за потписот на Шарунас Јаискевчиус, кој реши кариерата да ја продолжи во Блауграна. Литванецот и ја донесе...

Србин си отиде од Фенербахче, Србин ќе го замени!

Жељко Обрадовиќ по седум години го напушти турскиот кошаркарски гигант, а испразнетата позиција ќе ја пополни негов сонародник. Станува збор за актуелниот српски селектор Игор...