ПОЧЕТНА автори мислења од admin

admin

20 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

(ВИДЕО) Стигна утехата за неуморниот Кампацо

По неуспехот на светското првенство со неговата репрезентација чиј мотор беше токму тој, помогнат од ветеранот Луис Скола кој може да се пресели во...

ЦСКА ќе игра два домашни меча надвор од дома

Евролига шампионот, најуспешната руска екипа и втора најуспешна во Европа, ќе одигра две средби од новата елитна сезона, во Калининград - дуелите со Армани...

ВИДЛИВАТА ЛУЗНА НА ГЛАВАТА НА КУЗМИЌ: Последица од сообраќајката

Ценарот на Црвена звезда го одработе медија денот на Евролига, кој е задолжително дружење со новинарите пред почетокот на новата сезона, но на едно...

ДЕДО МРАЗИЦИТЕ ДОЈДОА ПОРАНО: Сите зјапаа во нив!

На медија денот на Црвена звезда, задолжителното дружење со новинарите пред почетокот на сезоната во Евролига, еден момент им ја украде славата на кошаркарите,...

Раѓа (повторно) ги одби нападите за американизација

Претседателот на стручниот тренерски совет при кошаркарскиот сојуз на Хрватска, повторно негира дека ќе дозволи странски кошаркари да го облечат хрватскиот дрес: „Зарем ви личам...

Стигна донацијата, топките кај прволигашите

Раководството на КФСМ им ги подели топките што кон крајот на минатиот месец беа најавени како донација од Федерацијата, за клубовите што играат во...

Македонија сигурно ќе има нов селектор

Актуелниот претседател на КФСМ, Перо Антиќ изјави дека на клупата на националниот тим ќе седне ново име, алудирајќи на тренер со македонско потекло кој...

How-to Compose a Worthy Document of Understanding For Many Occasions

No matter what kind of essay you should do or the kind of topic you will need it created on, the Article Creating Solutions...

Ways to Get A Laptop Computer Grant Free

You ought to understand the 3 fundamental regions of the essay. After so, review in your words what the personal main notion of the...

Duggars worried 19 Children to be ended by TLC and Counting...

1 grant pays the comprehensive cost of particular education for state-placed children who don't have any identifiable home district. Whether any financing goes to...