ПОЧЕТНА автори мислења од admin

admin

79 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Две победи за Пелистер

Битолчани славеа убедливо и на вториот пријателски дуел од подготовките во БиХ, со 77:96 против тимот на Ласта Чапљина. Пелистерци постигнаа 13 тројки. Џастин Мартин...

Еден вечен загуби, другиот победи

Кошаркарите на МЗТ Скопје беа поразени од бугарскиот претставник Левски Лукоил со 88:90. Андрија Бојиќ со 20 поени и седум скока беше најдобар кај...

Лејкерс поведоа со 1:0 во финалето на Западот

Ентони Дејвис постигна 37 поени со 10 скока, Леброн Џејмс имаше 15 поени со 12 асистенции, во триумфот на составот од ЛА со 126:114...

ОФИЦИЈАЛНО: Јанис е МВП!

Грчкиот суперстар ја освои втората последователна „МВП на сезоната“ награда, со убедлива предност пред пеколната конкуренција. Адетокумбо имаше 85 гласа и 962 бода, Втор...

Минчев се врати во Скопје

Аеродромци победија во првиот (од двата) контролен натпревар против бугарскиот Левски, со 94:74. Во дресот на гостите се појави некогашниот играч на металците, Јордан Минчев...

Репрезентацијата ќе игра во балон

Земајќи ги предвид здравјето и безбедноста на играчите, тренерите и официјалните лица, следејќи ги прекораките на Медицинската комисија и Комисијата за натпревари, Извршниот комитет...

Јанис ќе биде МВП втора година по ред?

Најдоброупатениот новинар во областа на кошарката, јавува дека грчкиот интернационалец ја освоил наградата за Најкорисен кошаркар на сезоната, во НБА лигата. Адријан Војнаровски од...

Ѓаволско презиме во Градски парк

Играчот што некогаш настапуваше во Кавадарци и беше еден од организаторите  и носителите на играта на Фени Индустри, сега ќе го носи дресот на...

Повторно губеа, но повторно се издигнаа над предизвикот

Екипата на Мајами сериозно размислува на освојување на шампионската титула, без големи ѕвезди во составот. Драгиќ постигна 25 поени, Адебајо имаше 21, Робинсон 18...

Луѓе, Мајами не се шегува

Горан Драгиќ постигна 29 поени,Краудер имаше 22, Батлер 20, Адебајо 18, во триумфот на Хит против Селтикс со 114:117 по продолжението. Ова беше само втор...