ПОЧЕТНА ЕВРОПА АЛБА плати и за Баерн

АЛБА плати и за Баерн

сподели
euroleague.net

Олимпијакос се ревитализира по последното гостување во Германија и наплати со камата во престолнината, со конечните 80:99 против берлинската екипа. Ова беше втор агостинска победа сезонава, за пирејската екипа.

Огустин Рубит беше првото има кај гостите со 16 поени и 8 асистенции, Јоргос Принтезис имаше 15 поени. Маркус Ериксон беше најдобар кај домашната екипа, со 16 поени, а Макаи Мејсон имаше личен рекорд од 15 поени.