ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Академците ги совладаа младите штркови

Академците ги совладаа младите штркови

сподели

Тимот од Кисела Вода славеше на првата контрола пред стартот на сезоната, одиграна против втората екипа на МЗТ Скопје Аеродром, со 60:69.

Кај Академија ФМП, најдобар стрелец беше Крстајиќ со 29 поени. Кај помладите Аеродромци, по 13 поени постигнаа Митевски и Тодоровски.

Двата тима претрпеа промени пред стартот на сезоната. На клупата на Академија ФМП дојде Александар Петровиќ, а во МЗТ Скопје 2 тренер е Борче Даскаловски.