ПОЧЕТНА СВЕТ (ВИДЕО) Адамс ли е, Кари ли е…?!

(ВИДЕО) Адамс ли е, Кари ли е…?!

сподели
essentiallysports.com

Оклахома славеше во Њу Орлеанс со 118:123, а потегот на натпреварот го изведе Стивен Адамс кој на крајот на првото полувреме погоди од зад логото, па заигра во стилот на Стеф Кари.

Интерсен факт е тоа дека ова е првата тројка на Новозеланѓанецот во НБА лигата, а ја „погоди“ како еден од најдобрите шутери.