ПОЧЕТНА Некатегоризирана Џорџ, не му го прави тоа на Обри!!!

Џорџ, не му го прави тоа на Обри!!!

сподели

Кошарката е машка игра, секој од играчите си има своја димензија на однесување, а највпечатлива на натпреварот меѓу Оклахома и Вашингтон беше блиската средба меѓу Пол Џорџ и Кели Обри.

Можеби причината беше поразот на Тандер кај Визардс (102:96), можеби е друго нешто, никој нема никогаш да дознае.

Она што е сигурно, е дека Пол Џорџ се изживуваше со младиот противник, кој што за момент наседна на провокациите.