ПОЧЕТНА Некатегоризирана ЈАНИС ПРИЗНА: Леброн ни го отвори патот

ЈАНИС ПРИЗНА: Леброн ни го отвори патот

сподели
USA Today

Грчката суперѕвезда не ги криеше пофалните зборови за суперстарот кој што игра во ЛА Лејкерс и не му беше тешко да признае дека неговото заминување на Западот, го отворило патот за другите играчи во Источната конференција:

„Кога тој играше тука, мораше да се помине преку него, што е мошне тешко. Сега, конференцијата е послободна и можеме повеќе да дојдеме до израз.“ – се зборовите на Јанис Адетокумбо.

Гркот е еден од кандидатите за МВП, а неговата екипа води со 1:0 во источното финале, во соочувањето со Торонто Репторс и Кави Ленард.