ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Шампионот ви ја честита 2018-та

Шампионот ви ја честита 2018-та

сподели

Со искрени желби за многу здравје, среќа и успех во животот и на професионално поле, актуелниот и 6-кратен шампион на Македонија им посакува на љубителите на кошарката се најубаво во новата 2018-та година.

Најголемата желба на МЗТ Скопје Аеродром е одбраната на титулата во домашното првенство, враќање на трофејот во националниот куп во Аеродром и опстанок во регионалната АБА лига.

Среќна Нова Година во името на МЗТ Скопје Аеродром и basketball.mk!