ПОЧЕТНА Некатегоризирана Харден 42, Вестбрук икс фактор

Харден 42, Вестбрук икс фактор

сподели

Брадата реализира 42 поена во победата на Хјустон кај Бостон, со 104:115. На спротивната страна, Кајри Ирвинг имаше 24 поени.

Тоа беше и втората победа во двата меча сезонава за Рокетс, односно трета по ред против екипата на Селтикс.

Расел Весбрук постигна 22 поена, но 12 во последниот период кога се решаваше победникот, што беше пресудно за конечниот исход.

Кај поразениот гостински тим, најдобар стрелец беше Ејвори Бредли со 27 поени.

Резултати на 4-ти март (ESPN)

Највозбудлив од следните мечеви преку океанот, ќе биде дуелот на градските ривали Лејкерс и Клиперс.

Двата тима се борат за место во доигрувањето, што го прави овој натпревар уште повозбудлив и поинтересен за публиката во ЛА.