ПОЧЕТНА А Репрезентација (ФОТО) Се повтори во истата сала, на истиот кош: Хорор пад на...

(ФОТО) Се повтори во истата сала, на истиот кош: Хорор пад на кошаркар на Швајцарија

сподели

Малку недостасуваше да дојде до трагедија во финишот од натпреварот меѓу Македонија и Швајцарија кога победникот беше познат.

Швајцарскиот кошаркар Арно Котур тргна на забивање, Стојан Ѓуроски не сакаше да му дозволи лесни поени и се обиде да го изблокира. Котур се фати за обрач, но изгуби рамнотежа и доживеа тежок пад на паркетот.

Мошне слична ситуација се случи на почетокот од овој месец, во истата сала и на истиот кош. Тогаш во главна улога беше кошаркарот на Мега Бемакс, Дилан Енис на натпреварот против МЗТ Скопје во АБА лигата.