ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА (ФОТО) Перо Антиќ во посета на премиерот Заев

(ФОТО) Перо Антиќ во посета на премиерот Заев

сподели
Антиќ си замина од Работнички како тинејџер, сега би можел да биде најискусен играч, заедно со Чековски

Кошаркарот на Црвена Звезда ја искористи паузата меѓу два натпревари на својот тим да се сретне со премиерот на Република Македонија, Зоран Заев.

„Кошарката во Македонија ќе оди напред. Му благодарам на Антиќ што препознава дека спортот го враќаме на спортските работници и среќен сум што се создаваат можности тој да помогне во развојот на домашниот спорт. Му благодарам и за дресот од Фенербахче со којшто тој и клубот ја освоија Евролигата”, напиша по тој повод премиерот.