ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА (ФОТО) Надежите на металците, ја исекоа и украдоа мрежичката од Парк

(ФОТО) Надежите на металците, ја исекоа и украдоа мрежичката од Парк

сподели
mkf.mk

По победата против Партизан Водно Санс во последниот натпревар од финалниот турнир што се играше во салата на најголемиот ривал, момчињата од Аеродром традиционално, како што тоа го прават победниците, ја исекоа мрежичката каде што беше постигнат победничкиот кош.

Исајловски погоди две врзани тројки, за 81:80 и за 82:83, последната со звукот на сирената за победа и за конечен триумф, однонсо за титула во актуелната натпреварувачка година. Претходно, МЗТ победи во 1/2 финалето против Работнички.