ПОЧЕТНА Некатегоризирана (ФОТО) Навивачите знаат: Звезда е една екипа со Антиќ, друга без него!

(ФОТО) Навивачите знаат: Звезда е една екипа со Антиќ, друга без него!

сподели

Екипата на Црвена Звезда го претрпе 13. пораз во Евролига оваа сезона, но тренерот Душан Алимпијевиќ треба да биде загрижен поради други работи.

Пред се, лошата форма на Милко Бјелица кој воопшто не наликува на оној играч од почетокот на сезоната. Потоа повредата на Перо Антиќ која се заканува да му ја уништи сезоната.

Навивачите на Звезда се едногласни дека отсуството на Антиќ и тоа како се рефлектира врз играта и резултатите на тимот. Како што велат, Звезда една екипа со него, а друга без.

https://twitter.com/sreledelija/status/959530722632617985