ПОЧЕТНА Во позадина (ФОТО) Бројот на Перо Антиќ во Фенер доби нов сопственик

(ФОТО) Бројот на Перо Антиќ во Фенер доби нов сопственик

сподели

Иако веќе една година не е дел од турскиот шампион, легендарниот македонски кошаркар уште е во спомените и на навивачите и на играчите на овој клуб.

Со него Фенербахче ја освои историската титула во Евролигата по што нашиот играч го напушти Истанбул и се пресели во Црвена Звезда.

Минатата сезона бројот 12, кој го носеше Антиќ во двете сезони во Турција, беше слободен, но оваа ќе биде сопственост на друг играч, инаку негов добар пријател.

Никола Калиниќ веќе се пофали со него на Твитер, му се извини на Антиќ и си посака да биде поуспешен со него, отколку со досегашниот 33.