ПОЧЕТНА Младински школи Академија ФМП го освои Балкан купот

Академија ФМП го освои Балкан купот

сподели

Со триумфот против Вардар од 86:79 во финалниот меч, екипата на ФМП Академија триумфираше на Балкан купот чиј организатор беше заедно со Општина Кисела Вода.

На турнирот, освен двете македонски екипи, учествуваат уште три бугарски и една српска.

За најкорисен играч беше прогласен Симеон Димитров од домашната екипа, а сите учесници добија пехари и благодарници за својот настап.

Посебна благодарница му беше врачена на градоначалникот на Кисела Вода, Филип Темелковски за успешна организација и придонес во реализацијата на турнирот.

This slideshow requires JavaScript.