ПОЧЕТНА Евролига Фенер го прослави роденденот на Жељко, со победа

Фенер го прослави роденденот на Жељко, со победа

сподели

Иако играа ден подоцна, кошаркарите на турскиот шампион и европски финалист, му го честитаа денот на раѓањето на својот стратег, со триумф против Бахчешехир (90:73).

Најуспешниот европски теренр е роден на 9-ти март, годинава наполни 59 лета во кои што освои се што можеше да освои еден стручњак, но се уште е гладен за успеси што ја докажува неговата величина.

Фенербахче има една европска титула со Обрадовиќ освоена 2017-та во Истанбул, претходната и следната сезона играше во финалето, а сезонава е лидер и еден од најсериозните кандидати за пехарот во Евролига.