ПОЧЕТНА Некатегоризирана УШТЕ ЕДНА ХОРОР ПОВРЕДА ВО НБА: Ајзеа Канан доживеа страшна фрактура на...

УШТЕ ЕДНА ХОРОР ПОВРЕДА ВО НБА: Ајзеа Канан доживеа страшна фрактура на ногата

сподели
mrt.com

На мечот со Далас Маверикс, кошаркарот на Феникс тргна во контра кон крајот на првиот период, стигна до противничкиот обрач при што беше фаулиран и потоа неправилно доскокна.

Докторот на Феникс, Том Картер ги вратил коските на Канан во правилна позиција и изјави дека кошаркарот притоа не испуштил ниту еден збори или звук што означува болка.

Оваа повреда на Канан, потсети на онаа на Гордон Хејворд на стартот на сезоната, кога ѕвездата на Бостон доживеа двојна фрактура.

Видеото е со вознемирувачки сцени.