ПОЧЕТНА Тренинг Тренингот на новата НБА ѕвезда, Лонѕо Бол

Тренингот на новата НБА ѕвезда, Лонѕо Бол

сподели

Најновата аквизиција на ЛА Лејкерс, покажува дел од неговите способности и начинот на кој што се одржува во форма. Втората најуспешна франшиза во историјата на НБА лигата, го избра Бол како втор пик на годинешниот драфт што се одржа во Бруклин.