ПОЧЕТНА АБА ТВИТ НА ДЕНОТ: Знаете ли кое е новото име на Будуќност?

ТВИТ НА ДЕНОТ: Знаете ли кое е новото име на Будуќност?

сподели
фото: АБА

Црвена Звезда славеше убедлива победа во првиот натпревар од финалната серија во АБА лигата.

Српскиот шампион како да го чуваше најдоброто за крај бидејќи ја повтори истата игра и доминација како во „мајсторката“ од полуфиналето против Партизан.

Будуќност (кој во своето име го содржи и спонзорот Воли) загуби со 19 поени разлика, па навивачите на Звезда веднаш почнаа сеир за бранителот на титулата во АБА лигата.

Еден од нив дури и го прекрсти, сега екипата од Подгорица се вика Будуќност Боли.