ПОЧЕТНА НБА Таунс екслодира по критиките на Тибодо

Таунс екслодира по критиките на Тибодо

сподели

Ѕвездата на Минесота го предводеше својот тим до победа против Феникс (119:108) со 32 поена и 12 скока, непосредно откако неговиот тренер го „искара“ за недоволно залагање и движење на теренот, во претходните натпревари.

Тоа беше рекорден 16-ти дабл-дабл во Лигата сезонава за Карл-Ентони Таунс и трет негов натпревар во тековната сезона, со преку 30 поени.