ПОЧЕТНА НБА Стоп за Кралот!

Стоп за Кралот!

сподели

Серж Ибака ги погоди првите 14 удари од поле на мечот со Лејкерс, постигна личен рекорд од 34 поени, за победа на Торонто со 107:121. Кави Ленард не играше за Репторс, поради повреда.

Кајл Кузма имаше 24 поени за поразените, а Леброн Џејмс 18 поени со 6 асистенции. Лејкерс имаат 4 победи и 6 порази во првите 10 меча во новиот состав.

Сан Антонио загуби од Орландо со 110:117, Бруклин неочекувано високо ја порази Филаделфија со 122:97, Феникс славеше против Мемфис со 102:100.

Резултати на 4-ти ноември (ESPN)

Портланд одигра одличен меч против Минесота и победи со 111:81, а Вашингтон го совлада Њујорк со 108:95.