ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Стајиќ трет пат во МЗТ?

Стајиќ трет пат во МЗТ?

сподели
Не така одамна Стајиќ го носеше дресот на МЗТ Скопје

Македонскиот репрезентативец е во сериозни преговори за враќање во редовите на актуелниот шампион.

Тој веќе беше член на МЗТ Скопје во периодот од 2013 до 2015 и една полусезона во 2017 година.

Последната сезона ја помина во Работнички со кој го освои пехарот во Купот на Македонија и играше во финалето од плеј-офот.