ПОЧЕТНА НБА Со Ирвинг и дружината, нема шега

Со Ирвинг и дружината, нема шега

сподели

Кајри постигна 25 поени, Ал Хорфорд додаде 21, во новиот триумф (98:108) на екипата со најдобриот скор сезонава, со што беше прекината серијата на Индијана Пејсерс од 5 редоследни победи.

Мајлс Тарнер постигна 19 поени, Домантас Сабонис постигна 17 поени со 8 скока, а Ленс Стивенсон имаше 16 поени со 8 скока и 5 асистенции, во редовите на поразениот домаќин.