ПОЧЕТНА Други лиги Солзи радосници, по финалето во најмладата категорија

Солзи радосници, по финалето во најмладата категорија

сподели
mkf.mk

Дино Баскет ја освои шампионската титула во возрасната конкуренција до 14 години. Oрганизаторoт на завршниот турнир славеше со 87:75, против Работнички.

Екипата на Вардар триумфира над МВП Струмица, во натпреварот за трето место, со 94:72.

mkf.mk

Кошаркарите предводени од Сашо Лазаров ги совладаа противниците од МВП Струмица во полуфиналето со 95:91, а потоа и врсниците од Работнички кои во полуфиналето го надиграа Вардар со 69:92.

За најкорисен играч на финалето е прогласен Петар Ивановски.